Anonim so`rov

Bu saytni borligini qayerdan bildingiz?

“Yilning eng yaxshi darsligi va o‘quv adabiyoti muallifi - 2015” respublika tanlovi g‘oliblari ro‘yxati



1-o‘rinlar


1. A.Teshaboyev, S.Zaynobidinov, Q.Ismoilov, Sh.Ermatov, V.Abduazimov. «Nanozarralar fizikasi, kimyosi va texnologiyalari», Toshkent 2014 y., «Kamalak-Press», (AndDU).
2. Z.Ibodullayev. «Asab kasalliklari», Toshkent 2013 y., «Fan va texnologiya», (TTA).
3. S.Hasanov. «Materiallar qarshilidan masalalar yechish», Toshkent 2014 y., «O’zbekiston milliy ensiklopediyasi», (TDTU).
4. F.Hikmatov, G.Yunusov, N.Sagdeyev, D.Turg‘unov, R.Ziyayev. «Gidrometriya», Toshkent 2014 y., «Sano-standart», (O’zMU).
5. A.Muxitdinov, B.Sattivaldiyev, Sh.Hakimov. «Transport vositalarining tuzilishi», Toshkent 2014 y., «Ta’lim», (TAYI).
6. A.Pardayev, Z.Pardayeva. «Boshqaruv hisobi», Toshkent 2014 y., «Tafakkur», (TTYeSI).
7. B.Ma’murov. «Bolalar rivojlanishida jismoniy tarbiya nazariyasi va metodikasi», Toshkent 2014 y., «Turon zamin ziyo», (BuxDU).
8. A.Hamidov. «Qurilish materiallari va buyumlari», Toshkent 2014 y., «Fan va texnologiya», (NamMPI).
9. A.Nigmatov. «Ekologiyaning nazariy asoslari», Toshkent 2013 y., «O’zbekiston faylasuflari milliy jamiyati», (O’zMU).
10. N.Yusupbekov, R.Aliyev, R.Aliyev, A.Yusupbekov. «Intellektualnыe sistemы upravleniya i prinyatiya resheniy», Toshkent 2014 y., «O’zbekiston milliy ensiklopediyasi», (TDTU).
11. A.Uralov, L.Adilova. «Landshaft arxitekturasi», Toshkent 2014 y., «Cho‘lpon», (SamDAQI).
12. N.Gilmanova. «Kompozitsiya v izobrazitelnom iskusstve», Toshkent 2014 y., «Istiqlol nuri», (TAQI).
13. N.Muslimov, Sh.Sharipov, O.Qo‘ysinov. «Mehnat ta’limi o‘qitish metodikasi, kasb tanlashga yo‘llash», Toshkent 2014 y., «O’zbekiston faylasuflari milliy jamiyati», (TDPU).
14. A.G’oziyeva, I.Isroilov, M.Yaxshiboyev. «Matematik analizdan misol va masalalar. 1-qism», Toshkent 2012 y., «Turon-iqbol», (SamDU).
15. Yu.Mannonov, KMavlyanov. «Axborot-kutubxona texnologiyasi (2-nashri)», Toshkent 2014 y., «Noshir», (Tosh.madaniyat kol.).
16. M.Ahmedov, N.Abduraxmonova, M.Jumayev. «Matematika. 1-sinf (9-nashr)», Toshkent 2015 y., «Turon-iqbol», (XTV).
17. E.Sariqov, B.Xaydarov. «Iqtisodiy bilim asoslari (3-nashr)», Toshkent 2014 y., «O’zbekiston milliy ensiklopediyasi», (XTV).

2- o‘rinlar

1. R. Niyozmetova, J. Samigova, M. Mirmaxsudova. «O’zbek tili (1,2,3-kitob)», Toshkent 2013 y., «Navro‘z», (TDPU).
2. A. Soliyev. «O’zbekiston geografiyasi», Toshkent 2014 y., «Universitet», (O’zMU).

3. Ya. Muxtarov, A.Solev. «Differenitsial tenglamalar bo‘yicha misol va masalalar», Samarqand 2014 y., «Zarafshon», (SamDU).

4. P.Ismatullayev, B.Axmedov, P.Matyoqubova, G’. Xamroqulov, Sh.Turayev. «Sifat menejmenti tizimi va uni sertifikatlashtirish», Toshkent 2014., «Sano-standart», (TDTU).

5. A.Qo‘ladashev. «Siqilgan sterjenlarni ustuvorlikka hisoblash», Samarqand 2014 y., «Zarafshon», (SamDAQI).

6. K.Odilxonov. «Minerologiya (2-nashr)», Toshkent 2014., «Mineral resurslar ilmiy tadqiqot instituti», (TDTU).

7. A.Xojasov, U.Nomozov, G.Sodiqova. «Yer kadastri va tuproq bonitirovkasi fanidan amaliy mashg‘ulotlar», Toshkent 2013 y., «O’zbekiston milliy ensiklopediyasi», (TDAU Nuk.fil.).

8. D.Po‘latov, B.Nurmuxamedova. «G’aznachilik», Toshkent 2014 y.,»Sano-standart», (TMI).

9. X.Aminov, O.Yusupov. «Yorug‘lik manbalari va yoritish uskunalari», Toshkent 2013 y., «Noshir», (MRDI).

10. U.Berdiyev, N.Pirmatov. «Elektromexanika», Toshkent 2014 y.,»Shams-Asa», (TTYMI).

11. N.Ramazanov, N.Xo‘jamshukurov, I.Bobayev. «Oziq-ovqat mahsulotlarini tahlil qilishning zamonaviy usullari», Toshkent 2014 y.,»Fan va texnologiya», (TKTI).

12. H.Tuychiyeva, N,Akayeva, Sh.Avazova, P.Sagdullayev. «Oila huquqi (elektron darslik)», Toshkent 2014 y., (TDPU).

13. F.Zakirova, L.Nabiulina. «Sovremenn
ыe yazыki programmirovaniya: Laboratornыe rabotы, Toshkent 2014 y., «Fan va texnologiya», (TDPU).

14. N.Shermuhamedova. «Ilmiy tadqiqot metodologiyasi «, Toshkent 2014 y., «Fan va texnologiya», (O’zMU).

15. Z.Muqimov. «Davlat va huquq nazariyasi muammorlari», Samarqand 2014 y., «Zarafshon», (SamDU).

16. Sh.Avchiyev, S.Toshpo‘latov. «Injenerlik geodeziyasi (lotin va kirill alifbosida)», Toshkent 2014 y., «Yosh kuch press matbuoti MChJ bosmaxonasi», (TAQI).

17. K.Raximov, A.Uralov. «Sharq mamlakatlarining bog‘-park san’ati», Toshkent 2013 y., «Tafakkur bo‘stoni», (SamDAQI).

18. N.Xo‘jamshukurov, D.Maksumova, «Biotexnologik jarayonlarning jihozlari», Toshkent 2014 y., «Tafakkur bo‘stoni», (TKTI).

19. Q.Olimov, D.Jalolova, M.Karimova, Sh.Nutfullayeva, N.Muzaffarova, S.Shadiyev. «Maxsus fanlarni o‘qitish metodikasi», Toshkent 2013 y., «Fan va Texnologiya», (BuxMTI).

3-o‘rinlar


1. A.To‘laganov, M.Shayxova, S.Vallash, A.Nazarov, X.Kamilov, B.To‘laganov, N.Nazarova, D.Talipova, R.Allanyazov. «Nemischa-o‘zbekcha-ruscha qurilish lug‘ati», TOshkent 2014 y., «Cho‘lpon», (TAQI).
2. Sh.Nurillayev. «Fizikaviy kimyo (to‘ldirilgan va qayta ishlangan nashr)», Toshkent 2014, «Iqtisod moliya», (TKTI).

3. U.Xonqulov. «Matematikaning staxostika yo‘nalishi elementlari (to‘ldirilgan va qayta ishlangan 2-nashri)», Guliston 2014 y., «GulDU bosmaxonasi», (GulDU).

4. P.Mirxamidova, A.Vaxobov, Q.Qaxramonov, G.Tursunboyeva. «Mikrobiologiya va biotexnologiya asoslari», Toshkent 2014 y., «Ilm ziyo», (TDPU).

6. S.Mehmonov, D.Ubaydullayev. «Budjet tashkilotlarida buxgalteriya hisobi», Toshkent 2013 y., «Sano-standart», (TMI).
7. Yu.Rashidov, A.Asadullayev, J.Ro‘ziyev. «Suv, gaz ta’minoti va kanalizatsiya tizimlarini montaj qilish va ta’mirlash. 1,2- qism (2-nashr)», Toshkent 2013 y., «Cho‘lpon», (TAQI).

8. A.Azizov, S.Ismoilov, F.Suvonova, Z.Abdiqayumov. «Saqlash omborlari va qayta ishlash korxonalarini loyihalashtirish asoslari va jihozlari», Toshkent 2014 y., «Navro‘z», (TDAU).

9. N.Tastanov. «Yunon-rum kurashi nazariyasi va uslubiyati», Toshkent 2014 y., «O’zDJTI bosmaxonasi», (O’zDJTI).

10. X.Nomozov. «Yer kadastri asoslari; Tuproq bonitirovkasining ilmiy asoslari», Toshkent 2013 y.,Toshkent 2014 y., «O’zbekiston milliy ensiklopediyasi», (TDAU).

11. B.Sattarova. «Astronomiya», Toshkent 2014 y., «TDPU bosmaxonasi», (TDPU).

12. M.Mamarajabov, S.Tursunov. «Kompyuter grafikasi va veb-dizayn», Toshkent 2013 y., «Cho‘lpon», (TDPU).

13. X.Mirzakulov, I.Shamshidinov, Z.To‘rayev. «Murakkab o‘g‘itlar ishlab chiqarish nazariyasi  va texnologik hisoblari», Toshkent 2013 y., «Tafakkur bo‘stoni», (NamMPI).

14. G.Ruzmatova. «Zamonaviy g‘arb falsafasining muammo va yo‘nalishalari», Toshkent 2013 y., «Tafakkur bo‘stoni», (NamMPI).

15. E.Qosimov, T.Nizomov. «Arxitektura ashyoshunosligi», Toshkent 2014 y., «Cho‘lpon», (TAQI).

16. S.Shoumarov. «Turar-joy binolarini loyihalash asoslari», Toshkent 2014 y., «TTYMI bosmaxonasi», (TTYMI).

17. Z.Qosimova, «Ta’lim texnologiyalari», Toshkent 2014 y., «Tafakkur qanoti», (O’zDSMI).

18. J.Hamrayev. «Adabiyot. 9-sinf (tojik tilida)», Toshkent 2014, «O’zbekiston», (XTB).


Rag‘batlantiruvchi o‘rinlar
 

1. S.Rahimova, X.Quvondikova. «Uchebnoye posobiye po russkomu yazыku», Toshkent 2013 y., «Iqtisod-moliya», (BuxMTI).
2. H.Akbarov, R.Tillayev, B.Sa’dullayev. «Fizikaviy kimyo», Toshkent 2014 y., «Universitet», (O’zMu).

3. A.Narmanov, A.Sharipov, J.Aslonov. «Differensial geometriya va topologiya kursidan masalalar to‘plami», Toshkent 2014 y., «Universitet», (O’zMU).

4. M.Aberkulov, G’.Amanturdiyev. «Hayvonlar genetikasi», Toshkent 2014 y., «O’zbekiston milliy ensiklopediyasi», (TDAU).

6. Sh.Agzamova, E.Shamansurova, D.Ganiyeva, S.Ubaydullayeva, A.Ulug‘ov, M.Devorova, M. Shayxova, N.Toirova, G.Koshimbetova, D.Mazinova, A.Tillaboyeva, D.Karimova, G.Mahkamova. «Ichki kasalliklar, geriatriya, reabiotologiya», Toshkent 2014 y., «Navro‘z», (TPTI).
7. B.Isroilov. «Soliq tizimi», Toshkent 2014 y., «Iqtisodiyot» (Soliq akad.).

8. R.Xabibullayev, G’.Ilxomov, Sh.Xabibullayev. «Yog‘och tilish texnologiyasi», Toshkent 2014 y., «Tafakkur bo‘stoni»; «Cho‘lpon», (TKTI).

9. M.Raximov. «Iqtisodiyot sub’ektlari moliyaviy holatining tahlili», Toshkent 2014 y., «Iqtisod-moliya», (TMI).

10. A.Omonov, T.Qoraliyev. «Banklarda buxgalteriya hisobi», Toshkent 2014 y., «Iqtisod-moliya», (TMI).

11. O.Quvondiqov, I.Turdibekov, N.Xoldorov. «Elektromagnetizm», Samarqand 2013 y., «Zarafshon», (SamDAQI).

12. U.Berdiyev, B.Xushboqov, S.Qayumov. «Elektr transportining elektr va elektron uskunalari», Toshkent 2014 y., «Shams-Asa», (TTYMI).

13. R.Qobulov, A.Otajonov, M.Rustamboyev, M.Haydarov, D.Payziyev, T.Kuchkarov. «Jinoyat huquqi. Maxsus qism», Toshkent 2014 y., «IIV akademiyasi bosmaxonasi», (IIV akad.).

14. H.Dadaboyev, Sh.Usmanova. «Xorijiy sotsiolingvistika», Toshkent 2014 y., «Universitet», (TDShI).

15. T.Otaqo‘ziyev, S.Turobjonov. «Jihozlar va loyihalash asoslari», Toshkent 2014 y., «Faylasuflar», (TKTI).

16. D.Amanullayeva. «Estrada va jaz vokalizlari», Toshkent 2014, «Musiqa», (O’zDK).

17. N.Xo‘jamshukurov, Q.Davronov. «Oziq-ovqat va ozuqa mahsulotlari biotexnologiyasi», Toshkent 2014 y., «Tafakkur bo‘stoni», (TKTI).

18. S.Abdullayev. «Tasviriy san’at o‘qitish metodikasi (Qadimgi O’rta Osiyo va O’zbekistonda tasviriy san’at)», Toshkent 2014 y., «Fan va texnologiya», (BuxDU).

19. B.Abdullayeva, M.Toshpulatova, A.Sadikova, Yu.Jabborova, N.Muxitdinova. «Matematika. 1-sinf», Toshkent 2014 y., «O’zbekiston milliy ensiklopediyasi», (XTB).